Nadzemní a podzemní plastové samonosné bez obetonování

Jaké doporučujeme?

Plastové samonosné jímky, nádrže, zásobníky na dešťovou vodu jsou lehčí než betonové výrobky a lze s nimi podstatně lépe manipulovat. Není nutné používat větší techniku, stačí pouze pár pracovníků.

Plastové zásobníky se dají relativně snadno vestavět dodatečně,ale lze je rozšířit i o různé příslušenství. Snadnější napojení přívodu do jímky za pomoci KG potrubí do gumového těsnění nádrže a snadnější napojení na vsakovací systém nebo dešťovou kanalizaci přes gumová těsnění.

Výrobky s plastu (PE) neuvolňují do nádrže žádne ostatní latky jako např. betonové nebo sklolaminátové výrobky. Plastové jímky od firmy Graf jsou vyrobeny s recyklovatelného ekologického materiálu Duralen, který byl testován a je ekologicky nezávadný.

Plastové jímky na dešťovou vodu, nádrže na dešťovou vodu se dají již dnes opatři různými poklopy a to buď celé s PE ty jsou pochozí, nebo litinové a betonové a ty jsou pojezdové. Ty vydrží zatížení jímky nákladními a osobními automobily. Celková povolená hmotnost zatížení na osu nádrže je až 12 tun a to u nádrží Carat. U zásobníků Platin je to na osu 3,5 tuny.

Jednoznačně doporučujeme podzemní samonosné plastové jímky bez obetonování, není nutné žádné vypouštění na zimu jako u nadzemních a i kvalita vody je samozřejmně lepší. V podzemní nádrži nepůsobí na vodu žádné sluneční záření, teplota vody je nižší, stěny zásobníku jsou v tmavé barvě a to snižuje vytvoření mikroorganismů, řas a tím zlepšuje kvalitu vody.

Kvalitní plastové samonosné jímky, nádrže, zásobníky na dešťovou vodu Carat a Platin, ale i další výrobky firmy Graf najdete v eshopu www.eco-aqua-shop.cz

Plastová jímka, nádrž,zásobník na dešťovou vodu Carat, platin, herkules a ostatni

Plastová podzemní samonosná jímky, nádrže na dešťovou vodu Carat S, Carat XL, Carat XXL, Platin, Herkules a ostatní

Objem od 1000 litrů do 102 000 litrů.